Príprava pre cyklistov


Spolupracovať môžeme formou silovej prípravy, tréningového plánu alebo kompletnej prípravy. Prečo by ste mali trénovať práve so mnou?

Tréningový plán a spoločné tréningy na bicykli

Charakter tréningov (objem a intenzita) závisí od vašej výkonnosti, cieľov a obdobia prípravy, v ktorej sa nachádzate. Tréningy riadim pomocou vašich individuálnych tréningových zón. Najmä začiatočníkom tieto zóny pomôžu pochopiť zákonitosti vytrvalostného tréningu. Je možné absolvovať test laktátovej krivky, ktorá tieto zóny odhalí. Ak máte wattmeter na trenažéri alebo na bicykli, tréningové zóny viem určiť aj pomocou iných testov. Potrebujete hrudný pás (meranie srdcovej frekvencie).

Tréningový plán tvorím každý týždeň, vzhľadom na vaše pocity z uplynulého týždňa. V prípade potreby ma môžete kedykoľvek kontaktovať. Sledujem a analyzujem vaše jazdy pomocou nahratých tréningov do aplikácie na to určenej. Cena je 70€ mesačne.

Spoločné tréningy na bicykli
Ak dosahujete určitý stupeň výkonnosti (posúdim na základe spoločnej jazdy), môžete byť zaradený(á) do tréningovej skupiny. Tieto jazdy môžete absolvovať v rámci tréningového plánu. Ak výkonnosť nezodpovedá zaradeniu do skupiny, môžete si zaplatiť individuálny tréning na bicykli, prípadne tréning dvojice atď.

Sústredenia, klub, pretekanie
Môžete byť členom klubu CK SLAVKO BRATISLAVA a pretekať za náš klub. Sme registrovaní v Slovenskom zväze cyklistiky. V prípade dostatočnej výkonnosti môžete s nami v rámci klubu absolvovať sústredenia, preteky... 


Prečo zakomponovať silový tréning?

Výkon cyklistu podmieňuje okrem vytrvalosti aj sila a ekonomika pohybu. Pokiaľ sú stred tela cyklistu a horné končatiny dostatočne silné, nohy pracujú efektívnejšie a ekonomika šliapania sa dostane na vyššiu úroveň. Sila dolných končatín pomôže v špurtoch, nástupoch a v krátkych intenzívnych stúpaniach. Správne zameraný silový tréning koriguje svalové dysbalancie a je prevenciou pred zranením. Vyššia maximálna sila vám môže pomôcť pri nástupoch, v špurtoch a v krátkych a strmých stúpaniach

Najmä v našich zemepisných šírkach znamená zimné obdobie obmedzenie vytrvalostného tréningu. Výsledkom je znížený energetický výdaj, ktorý vedie často k nabratiu zbytočných kilogramov. Tréning v posilňovni je jednou z možností, ako tento stav eliminovať. Pri intenzívnejšom tréningu vo "fitku" miniete viac energie a stimulujete tiež srdcovo-cievny systém, ktorý je pre výkon cyklistu rozhodujúci.

Tréningy sú šité pre cyklistov (je možné upraviť pre bežcov, triatlonistov). V závislosti od cieľov, výkonnosti a obdobia prípravy sa charakter tréningu mení. 

Viac o silovom tréningu cyklistov sa dočítate tu.

 

Ku všetkým zverencom pristupujem s plným nasadením a tréningy rešpektujú ciele, výkonnosť a ich časové možnosti. Komunikácia a v prípade nutnosti úprava plánu je možná niekoľkokrát do týždňa.

 

 

Tento web používa k poskytovaniu služieb, personalizácii reklám a analýze návštěvnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s tým súhlasíte. Viac informácií.